Naši zvířecí přátelé nás dělají šťastnými a jejich oddanost, láska a náklonnost k nám je čistá a nezištná.

Nastane-li ten okamžik, kdy vás kamarád navždy opouští, jsme tu pro něj i pro vás. Pomůžeme vám projít tímto smutným obdobím, důstojně se rozloučit s milovaným zvířátkem a naposledy mu poděkovat za jeho přítomnost ve vašem životě.

Krematorium zvířat Česká Lípa je jediným zvířecím krematoriem v Libereckém, Ústeckém či Královehradeckém kraji. Naše pohřební služba pro zvířata vám poskytne veškeré služby na jednom místě, přímo v krematoriu – uložení zvířátka v chladícím boxu do termínu kremace, poslední rozloučení, samotnou kremaci i výběr urničky a Památečního skla či šperků s popelem vašeho mazlíčka. Samozřejmostí je převoz zvířátka od vás či veterinárního lékaře.

Naše NONSTOP LINKA je vám nepřetržitě k dispozici. Kontaktujte nás a my vám pomůžeme zařídit vše potřebné.


Memory Servis s.r.o.

Společnost Memory Servis s.r.o. byla založena v roce 2020 jako dceřiná firma společnosti Memory Crystal s.r.o., která převzala veškeré aktivity mateřské firmy spojené s poskytováním servisu v oblasti kremačních a pohřebních služeb pro zvířata.


Memory Crystal s.r.o.

Společnost Memory Crystal s.r.o., která Zvířecí krematorium v České Lípě vlastní, byla založena v roce 2010 pod jménem Noamy s.r.o., ale působnost firmy se již traduje od roku 1999, kdy vznikla první skleněná urna podle návrhu zakladatele a majitele Dalibora Nováka. Změna názvu společnosti proběhla v roce 2014.

Sklářské studio Memory Crystal se zaměřilo na umělecké sklo v oblasti svítidel, objektů do galerií a hlavně na výrobu skleněných uren, které se staly hlavním vývozním artiklem firmy do mnoha zemí Evropy, Kanady a USA.

V roce 2006 Dalibor Novák vyvinul unikátní výrobek, který se stal důležitým mezníkem ve vývoji firmy. Jedná se o památeční sklo, kde se zatavuje popel zesnulých přímo do skla. V roce 2009 bylo památeční sklo patentováno. V současnosti nabízejí památeční sklo naši partneři v devíti zemích Evropy. V roce 2022 jsme vyvinuli technologický postup, při kterém lze k výrobě Památeční skla použít i vlasy nebo zvířecí srtst.

V roce 2009 zahájila firma distribuci skleněných uren a památečního skla i v České republice pod hlavičkou Memory Urny. Sortiment firmy byl výrazně rozšířen o dovoz exkluzivních uren a dalšího smutečního zboží. V dnešní době nabízí v tuzemsku zboží firmy Memory Crystal téměř 380 pohřebních služeb.

V roce 2014 získala naše společnost exkluzivní práva pro český a slovenský trh k distribuci vzpomínkových diamantů od Britské společnosti Heart In Diamond.

Jsme členy Sdružení pohřebnictví České republiky a National Association of Funeral Directors.

Budova-Krematorium-zvirat-s-auty